Зміст

 

Ось і прийшла пора змінити гардероб на більш легкі речі, а теплі пуховики та шапки заховати до наступної зими. Але виникає відразу безліч питань: куди прибрати зимові речі, як їх правильно зберігати та де знайти додаткове місце у будинку?

Гортайте нижче й запам'ятовуйте перевірені способи зберігання зимового одягу!

 

Як прибрати зимові речі: 5 корисних лайфхаків

 

Якщо у вас багато речей, але зовсім мало місця - не біда! Ми допоможемо вам з усім розібратися, але для початку потрібно все правильно організувати. Не знаєте з чого почати? Тоді ловіть добірку наших лайфхаків.

 

Лайфхак №1 - починаємо сортувати

 

 

Для початку зберіть весь зимовий одяг і перенесіть його в одне місце, наприклад, на ліжко або диван. Не забудьте про шапки, шарфики та рукавички.

Тепер починається найцікавіше - сортування. Пропонуємо ділити речі на 3 стопки:

  1. Речі для хімчистки.
  2. Речі для прання.
  3. Речі, які давно не носили.

Зимові речі перед зберіганням обов'язково потрібно випрати та ретельно очистити. Адже на будь-якому одязі залишаються парфуми, піт, залишки їжі, вуличний пил або сліди від косметики. Тому перевірте кожну річ, якщо є плями з яким не впоратись звичайним машинним пранням, скористайтеся послугами хімчистки.

Курткам, шубам і пальто приділіть особливу увагу, а саме манжетам і комірам. Після чистки постарайтеся провітрити зимовий одяг на сонці.

Речі, які давно не носили просто продайте, віддайте або подаруйте. Особливо це стосується дитячих речей, адже діти ростуть дуже швидко.

І не забудьте, перевірити кишені, частенько там можна знайти безліч цікавих предметів починаючи від дрібних грошей, закінчуючи старими квитками та фантиками від цукерок.

 

Лайфхак №2 - готуємо шафу

 

 

Перед тим як будете складати зимові речі в шафу, її необхідно підготувати. Тут все просто, візьміть вологий рушник і протріть всі полиці та стінки. Щоб прибрати дрібне сміття в ящиках скористайтеся ручним пилососом.

Для того, щоб прибрати зайві запахи, шафу можна протерти дезінфікуючим складом, який можна зробити самостійно за лічені хвилини. Просто розчиніть у літрі води три столові ложки оцту та гарненько протріть нутрощі шафи. Після такої процедури шкаф потрібно провітрити, залишивши відкритим на декілька годин, щоб не залишилося зайвої вологи.

 

Лайфхак №3 - знаходимо відповідне місце

 

З шафою все зрозуміло, але що робити якщо місця для зберігання у квартирі зовсім мало? Повірте, це не проблема!

Відмінним рішенням стане установка багатофункціональної вішалки для одягу. Такий підлоговий портативний стелаж не тільки доповнить інтер'єр, а й допоможе вам правильно організувати систему зберігання. Полку зовсім не займе багато місця в будинку, але зуміє розмістити товсті шарфи, масивні куртки, високі чобітки і дрібні зимові дрібнички.

 

 

Скористайтеся порожнім простором на балконі або в коморі, розташуйте компактну поличку, яка лаконічно впишеться в найвужчий куточок. А завдяки додатковій вішалці з гачками, потрібні речі будуть завжди в легкій доступності.

 

 

Лайфхак №4 - зберігаємо порядок

 

Сховати всі зимові речі і при цьому зберегти порядок в шафі цілком реально. У цьому нам допоможуть прості, але дуже корисні системи зберігання.

 

 

Вкладиші-роздільники - справжня знахідка у правильній організації зберігання речей. Такі органайзери з відділеннями допомагають зберігати одяг разом з аксесуарами, а шукати речі буде набагато простіше.

Місткі кофри - напевно найкращий спосіб захистити одяг від пилу. Органайзер для одягу дозволяє речам дихати, а за рахунок компактних розмірів кофр поміщається у будь-яке підходяще місце.

Підвісні органайзери - найекономніший варіант. Підвісивши такий органайзер за гачок, у вас відразу ж з'являється додатковий простір для зберігання одягу, взуття та різних аксесуарів.

 

Лайфхак №5 - усуваємо неприємних жучків

 

На жаль, але навіть у найчистішій шафі є ризик появи жучків-шкідників.

Для боротьби з міллю, рекомендуємо вам заздалегідь розкласти по відсіках шафи пластини або таблетки від комах. Або просто змочіть ватні диски ефірними маслами кедра і лаванди, ефект буде той же, що і від купленого засобу.

 

Як зберігати шубу влітку?

 

 

Збереження хутряних речей вимагає особливих правил, адже їм потрібно набагато більшого простору, ніж будь-якому іншому сезонному одягу. І до того ж до неї зовсім небайдужі маленькі жучки-шкідники. Тому запам'ятовуйте!

Кожен виріб з хутра потрібно ретельно вичистити і висушити. Можна також обробити засобом від комах внутрішню частину одягу. Кожну річ варто зберігати в щільному тканинному чохлі та постарайтеся вішати такий одяг на об'ємні вішаки.

 

 

Ніколи не використовуйте для зберігання хутряних речей поліетиленові мішки або пакети. Запам'ятайте, що одяг повинен дихати, без повітря хутро потьмяніє та з'явиться неприємний запах.

 

Зберігання вовняних і в'язаних речей

 

 

Найкраще перед зберіганням як вовняного, так і в'язаного одягу гарненько його випрати та просушити. Навіть якщо ви наділи річ всього один раз за всю зиму!

Сукні та костюми з вовни найкраще повісити на м'які плічка та по можливості упакувати в чохол. Кофти, светри та блузи складіть акуратними стопками і помістіть у тканинний органайзер. Таке зберігання допоможе вам заощадити місце, а спеціальні перегородки дозволять правильно розсортувати одяг, а також забезпечать легкий і швидкий доступ. І до речі, саме такий коробок можна зберігати де-завгодно, ваші речі повністю захищені від пилу і ненажерливих комах-шкідників.

Якщо ви все таки хочете скласти вовняні светри і кофти в шафу, тоді рекомендуємо звернути їх у рулони. Так вони не займуть багато місця на полицях і на них не з'являться складки. Так само зробіть і з в'язаними речами, але ні в якому разі не вішайте їх на вішаки, вони витягнуться та втратять форму.

 

 

Як зберігати зимові куртки та пуховики?

 

Зимові куртки, а тим більше пуховики досить об'ємні, але навіть їх можна компактно й акуратно скласти.

Якщо ви можете похвалитися великим і містким гардеробом, тоді просто повісьте куртки або просто охайно складіть їх на полиці. Але для того, щоб максимально заощадити вільний простір найкраще використовувати вакуумні пакети. Просто покладіть речі в мішки та відкачайте повітря. Тільки пам'ятайте, що після такого способу зберігання необхідно буде провітрити одяг, а також дати йому трохи відвисітися.

 

 

Зберігання зимового взуття

 

Перш ніж складати зимове взуття його необхідно помити. Тримайте кілька практичних порад:

  • Шкіряне взуття слід мити в мильному розчині, так ви зможете прибрати весь зайвий пил і бруд.
  • Замшеве взуття мочити не варто, краще використовуйте спеціальну піну для чищення.
  • Якщо всередині є натуральне хутро варто обробити спреєм від молі.

Кожну пару зимового взуття варто зберігати в окремій коробці. Ми рекомендуємо використовувати прозорий пластиковий контейнер. По-перше, ваше взуття буде захищене від пилу та деформації. По-друге, завдяки прозорим стінкам, ви завжди будете бачити яка пара де знаходиться.

 

 

Краще теплі устілки зберігати поруч із взуттям. Вийміть їх, просушіть і покладіть в коробку поруч з потрібною парою.

До речі, щоб взуття під час тривалого зберігання не втратила свою форму, просто покладіть в середину туалетний папір або паперові рушники.

Якщо ваше зимове взуття займає багато місця в шафі, тоді відмінне рішення - встановити полицю для взуття. З нею у вас з'явиться можливість акуратно розставити як високі чоботи, так і розташувати на полицях коробки з взуттям та іншими потрібними речами.

 

 

Як зберігати шапки, рукавички та інші теплі аксесуари?

 

Зі зберіганням об'ємного одягу ми трохи розібралися. Тоді куди ж заховати шапки, шарфи, рукавички та рукавиці? У нас є корисні варіанти для зберігання теплих зимових аксесуарів.

Трикотажні шапки, рукавички і рукавиці пропонуємо зберігати в підвісному органайзері. Таке рішення вимагає мінімум місця, всі аксесуари у вас на виду й у кожного своє відділення.

 

 

Ще один практичний варіант - підвісний кофр із секціями. Він відмінно підійде практично для всіх головних уборів, а також у нього з легкістю можна помістити теплі шарфи. Просто підвісьте органайзер у шафі й акуратно розподіляйте всі потрібні речі по секціях.

 

 

Як зберігати ковдри та пледи?

 

 

Як і інші предмети гардероба, зимові ковдри та пледи будь-яких розмірів повинні зберігатися організовано, займаючи при цьому мінімальне місце в будинку. Не думаємо, що краще рішення - просто скласти в шафу, адже постільні приналежності покриваються пилом, та й сам такий спосіб зберігання негігієнічний.

Пропонуємо скористатися сумкою для зберігання ковдр і подушок. Тепер ваше ліжко надійно захищене від пилу, бруду і вологи. Така містка сумка дозволить вам зберігати улюблені ковдри та пледи де-завгодно, на полиці в шафі і навіть під ліжком.

 

Дотримуйтесь наших корисних порад і ваші улюблені зимові речі будуть завжди в повній безпеці. І пам'ятайте, що правильна організація зберігання - це порядок, акуратність і швидкий пошук потрібних вам речей!