Зміст

 

Наближається відпустка, а ви все ще не вирішили, як і де її провести? Хочете як слід відволіктися від проблем і повсякденних занять і збагатитися новими враженнями? Спробуйте активний відпочинок - піші походи з рюкзаком і наметом по віддаленим від міст туристичними стежками - серед природи, приголубленої променями літнього сонця.

 

 

Пішки по місцях, які раніше ви бачили тільки на листівках
 

А ви знали, що в наші дні піші прогулянки - один з видів активного відпочинку який  в світі розвивається найшвидше? Не випадково останнім часом в побут увійшло так багато пов'язаних з ними нових слів і словосполучень - трекінг, хайкинг, бекпекінг, походи вихідного дня і т.д. А аутдор-індустрія (від англійського outdoor - буквально: за дверима) зараз зазнає справжнісіньку революцію. Різноманітність практичних гаджетів і предметів одягу, створених для активного відпочинку і ставших популярними, просто вражає.
Сьогодні обговоримо, як правильно вибрати і спланувати маршрут, а заодно поговоримо про те, яке спорядження з собою взяти, щоб відпочинок вийшов максимально приємним і корисним.

 

 

Куди піти в похід в Україні: звужуємо коло варіантів
 

Для початку потрібно визначитися з тим, які відчуття ви хочете отримати під час активного відпочинку. Це допоможе вам звузити коло варіантів і вибрати конкретний пункт призначення.
Якщо вам подобається кидати виклик труднощам, долати себе і відчувати почуття драйву, ідеальним варіантом для вас стане похід в гори. Якщо ж вам більше до душі тиша, спокій і можливість насолодитися тінню в жаркий день, вибирайте відпочинок на озері і хайкинг з рюкзаком по лісі. Для цього в нашій країні є маса можливостей.
А може, вам подобається часта зміна ландшафтів, і ви любите долати великі відстані? Тоді подумайте про велопохід: двоколісний друг дозволить урізноманітнити маршрут і побувати в багатьох цікавих місцях.

 

 

Похід в гори - це незабутньо!


Гірський туризм в нашій країні найбільш різноманітно представлений Карпатами, де є маса цікавих маршрутів різного ступеня складності.
Перш, ніж відправитися по одному з них, придбайте хороше треккингове взуття, зручний одяг, набір спеціального посуду і місткий рюкзак, куди можна буде скласти речі. А ще - карту і GPS-навігатор. Також обов'язково візьміть з собою тактичний ліхтарик, який допоможе орієнтуватися вночі. Один з найпопулярніших гірських маршрутів в Україні пролягає по найвищому карпатському масиву Чорногорі.
Пішовши по туристичній стежці, ви відвідаєте Говерлу і Петрос: висота цих гори перевищує 2 тисячі метрів. З їх висоти вам відкриються приголомшливі види на схили, вкриті хвойними лісами і альпійськими луками.
На шляху ви зустрінете чисті гірські озера (в яких, правда, не всякий наважиться скупатися - вода в них крижана навіть влітку) і місця для ночівлі.
Легкий намет для кемпінгу з міцного водонепроникного матеріалу для цього прийдеться до речі, а до нього обов'язково візьміть надувний матрац: з ним навіть серед скель ви будете почувати себе, як вдома.

 

 

Екстремальні місця для сміливих


Не тільки в Карпатах ви знайдете складні, важкопрохідні маршрути. Для любителів скель і обривів чудовим місцем для активного відпочинку може стати Актовський каньйон, розташований в Миколаївській області. Його глибина досягає 70 м, а первозданна природа, що утворилася в результаті розлому гранитного щита і вулканічної діяльності, з її базальтовими скелями і величезними валунами приголомшує своєю красою. Важко повірити, але Актовський каньйон виник 4 мільярди років тому - в один і той же час з Гранд-Каньйоном!
Інше екстремальне місце для любителів адреналіну - Мігейські пороги на Південному Бузі. Тут можна зайнятися рафтингом і навіть скелелазінням, або просто пройти вздовж річки, час від часу роблячи привали.

 

 

У такі походи обов'язково візьміть з собою телескопічні палиці для трекінгу. Легкі, надійні і дуже практичні, вони допоможуть подолати багатокілометрові переходи і зберегти сили, які вам знадобляться, щоб дослідити місцевість під час привалу.

 

 

Відпочинок на озері: спокій і умиротворення


В Україні безліч чудових озер. Побувавши на деяких з них, ви обов'язково захочете повернутися назад.
Найпопулярніші з них - Світязь (максимальна глибина - майже 60 м, тобто більше, ніж у 4 рази, глибше Азовського моря), Синевир (розташовується на висоті 989 м над рівнем моря) і Біле озеро (ніколи не замерзає завдяки підземним водам, до того ж має цілющі властивості і відрізняється неймовірною чистотою).
Мальовнича природа, м'який цілющий клімат і неймовірні рекреаційні ресурси озерного туризму з кожним роком залучають все більше цінителів цього виду відпочинку.

 

 

Щоб відмінно провести час на березі озера, треба як слід підготуватися. Тому, якщо ви збираєтеся піти в похід на озеро і провести там кілька днів або цілу відпустку, запасіться надувним човном, який допоможе вам оглянути навколишню красу. А якщо ви ще й рибалка, прихопіть з собою вудку, що самопідсікається  - вона дозволить вам ловити рибу навіть тоді, коли ви відволічетеся від рибного лову або вирішите скупатися.
Якщо ви любите насолоджуватися природою, але в той же час за надаєте перевагу пасивному відпочинку, то рекомендуємо взяти з собою гамак з москітною сіткою. Це компактне і зручне пристосування дозволить вам відпочити і набратися сил, не нагодувавши всіх комарів в окрузі.

 

 

Іншим корисним предметом відпочинку буде розкладний туристичний LED-ліхтар. Завдяки йому ви зможете почитати в наметі перед сном і навіть організувати вечірні розваги у води, тим самим збагативши відпустку особливими враженнями.
Якщо ж у вас з'явиться бажання реалізувати свої кулінарні здібності і насолодитися барбекю, захопіть з собою на озеро компактний переносний мангал. Продумана складна установка дозволить вам радувати своїх супутників чудовими м'ясними і овочевими стравами і влаштовувати справжні вечірки на природі.

 

 

Ідеї для велопоходу


Велосипед дозволить подолати в 4-5 разів більшу відстань, ніж пішки. Наймальовничішими веломаршрутами в Україні по праву вважаються карпатські. Проїхавши за день 50-60 км, ви зможете не тільки подихати гірським повітрям, а й подивитися на цікаві пам'ятки: замки, водоспади і просто чудові види.

 

 

Якщо ви ще не готові до тривалих велотурів, спробуйте дослідити місцевість, в якій живете. Для цього достатньо скористатися Google-картою - вона дозволить вам відшукати цікаві місця і скласти маршрут.
І звичайно, до велопоходу теж треба як слід підготуватися. По-перше, вам знадобиться шолом - для безпеки - і яскравий одяг, в якому ви будете краще помітні на трасі. По-друге, не завадить придбати сумку для багажника, компактний велорюкзак і спеціальну водонепроникну сумку під сідло для ремонтного набору і корисних дрібниць.
Як бачите, походи - прекрасна альтернатива традиційній відпустці на курорті. До того ж, організація активного відпочинку - заняття приємне і цікаве. Адже вже на стадії підготовки до походів ви дізнаєтеся багато нового і переймаєтеся піднесеним настроєм, і, чим відпустка ближче, тим радісніше стає її очікування.
Бажаємо вам бадьорого туристичного духу і мальовничих маршрутів!